Onder zomerse omstandigheden is het seizoen van Combi Amsterdam 2026 op de Haarlemsche Jachtclub gestart. Veel zon met tropische temperaturen betekent ook vaak weinig wind. Dat was aan het begin van het seizoen voor vele zeilers wel een comfortabele start.
Optimisten waren met 71 boten verdeeld over de C-B-A (beginners, gevorderd en vergevorderd) van allerlei verenigingen uit de regio.
RS Feva was door aanwezigheid van Team KWVL en HJC met 8 boten aan de start.
ILCA was vooral vertegenwoordigd door KWV de Kaag, WV Braassemermeer, WV de Koenen en WSV Broekerhaven.
Splash was een intiem lokaal feestje met 3 boten die goed samen met de ILCA mee hebben gestart.
Combi zeilen is voor vele zeilers een introductie in het wedstrijdzeilen. Aan het begin van het seizoen zijn dan ook weer veel nieuwe zeilertjes te vinden in de Optimist C (Groen). Met snelle wedstrijdjes, veel starts en goede begeleiding hebben ze de fijne kneepjes geleerd, waar ze het hele seizoen plezier aan zullen hebben. Uiteraard is er voor iedereen een medaille en een mooie belevenis te halen!
Sinds het 40-jarig Combi Amsterdam jubileum wordt er op de Mooie Nel weer een puzzelbaan (een baan met allerlei boeien verdeeld over het meer) gezeild. Voor FUN? Jazeker, maar ook voor de winst, want er wordt flink gestreden om de eerste plekken. Na een lunch is het tijd voor 3 Sprint wedstrijden, voordat iedereen aan wal gaat voor veel waterpret met springkussen en uiteraard een Hot Dog. De ouders stapten weer in de Optimist van hun kids om onderling de strijd voort te zetten. Wederom ging Victor Mork (WVB) met de 1e prijs aan de haal. De dag werd afgesloten met een BBQ.
Zondags kenmerkte zich door weinig wind, luwtes en winddraaiingen. Zo’n kleine plas is toch wel heel lastig zeilen. Desondanks gingen de favorieten niet onderuit en mochten mooie prijzen mee naar huis nemen.
Alle resultaten vind je hier
Op 6 & 7 juni komt Combi Amsterdam naar de Westeinder. Kom je ook genieten van een mooi zeil evenement?






